7 nejčastějších chyb při výběru notebooku - bezajtaka.cz

7 nejčastějších chyb při výběru notebooku

1. Vybíráte notebook jen podle parametrů, kterým rozumíte

Výdrž baterie, rozměry, váha, podsvícená klávesnice – to jsou vlastnosti, které jsou srozumitelné každému. Mnohem důležitější je však u notebooku jeho výkon, velikost disku a paměť. Jenže zorientovat se v typech procesorů, pevných disků a operační paměti už není tak snadné. Pokud nechcete strávit několik hodin studováním technických informací, nechte si při výběru notebooku poradit.

2. Neberete v úvahu všechny důležité vlastnosti

Je spousta technologických vychytávek, které v notebooku můžete mít a vy o nich ani nevíte. Váš starý notebook je neměl, tak je nevyhledáváte ani u toho nového. Například čtečka otisků prstů je výborným pomocníkem v dnešní “přeheslované” době.

3. Necháte se ovlivnit slovním popisem výrobku více než jeho technickými parametry

Výrobci a prodejci výpočetní techniky vědí, že většina zákazníků se nechce zabývat technickými parametry, proto se vám snaží “usnadnit” rozhodování a přimět vás k nákupu vlastním hodnocením výrobku. Vždyť kdo by odolal notebooku, který má “skvělý výkon”, “superrychlé reakce”, “nádherný display” a “bohaté portové využití”.

4. Vybíráte podle vzhledu

Vzhled je důležitý, pokud budete notebook používat jako módní doplněk. Jestli ale chcete, aby vám dobře sloužil pro práci nebo zábavu, zaměřte se při výběru raději na jeho ergonomické vlastnosti a případně na materiály, ze kterých je vyrobený.

5. Zlákají vás slevy

Sleva 30% a poslední 2 kusy na skladě – neodolatelná nabídka, kterou je potřeba ihned využít. Neukvapujte se a raději si před nákupem ověřte v některém srovnávači cen, jestli ten samý notebook nenabízí jiný prodejce výhodněji, nebo jestli nenajdete výrobek jiné značky s podobnými parametry za lepší cenu. Pozor si dejte na rozbalené zboží, sleva za to riziko většinou nestojí.

6. Nepřečtete si recenze z více zdrojů

Recenzí je plný internet, dejte si tu práci a přečtěte si zkušenosti jiných uživatelů s vybraným notebookem. Může se ukázat, že má nějakou vlastnost, kterou nevyčtete z technických parametrů a která by pro vás mohla být problematická.

7. Neřešíte záruční podmínky

Je potřeba počítat s tím, že nový notebook může mít výrobní vadu a bude potřebovat záruční opravu. V případě, že notebook potřebujete pro práci a nemáte doma náhradní počítač, nedívejte se pouze na délku záruční doby, ale také na rychlost vyřízení reklamace.

Pokud si nejste jisti, že si dokážete sami vybrat dobrý notebook, můžeme vám s tím zdarma pomoci.

 
Ke stažení

Profesionální informatika
do domácností a menších
firem.

Profesionální informatika do domácností a menších firem.

Copyright © 2020 bezajtaka.cz